Ендодонтія

Ендодонтія – напрямок, що вивчає методи і принципи безболісного лікування кореневих каналів зубів.

Що таке ендодонтія?

Ендодонтія або лікування каналів – це процедура механічної та медикаментозної обробки та пломбування каналів всередині зуба. Частіше ця процедура необхідна для усунення інфекції в каналі зуба при наступних ситуаціях:

внаслідок ускладнення карієсу, коли інфекція потрапила до нерву;

під час заміни старих пломби або коронки, які негерметично прилягали до тканин зуба і внаслідок чого інфікувався запломбований канал;

в погано пролікованих раніше каналах (за наявності скарг пацієнта);

у випадках деяких травм зубів;

під час протезування або при захворюваннях ясен інколи потребується проведення „профілактичного” лікування каналів.

Несвоєчасне лікування (або нелікування) каналів може привести до видалення зуба або періодичних загострень захворювання (які можуть проявлятися болем, появою набряку, що, в свою чергу, також може привести до видалення зуба).

Причини потрапляння інфекції у кореневий канал:

Несвоєчасне лікування карієсу.

Розвиток карієсу під пломбами (коли пломба була поставлена не герметично чи, можливо, під час пломбування каріозної порожнини відбулося протікання внаслідок поганої ізоляції робочого поля) або недопрепарована каріозна порожнина (коли стінка зуба, на яку мали ставити пломбу, була неякісно почищена від карієсу).

Відкол частини коронки зуба з розтином рогу пульпи.

При інфекційних захворюваннях, коли інфекція потрапляє у пульпу (нерв) через кров.

При неякісному лікуванні кореневих каналів.

Ендодонтія буває:

первинна (зуб лікується ендодонтично вперше);

вторинна (зуб вже попередньо лікувався);

дитячого віку – лікування молочного (тимчасового) зуба;

підліткового віку – лікування зубів із несформованими переапікальними тканинами;

доросла – лікування зуба із сформованою верхівкою та переапікальними тканинами.

3D обтурація

Кореневі канали зуба являють собою складну розгалужену систему, схожу на корені дерева. Крім основного магістрального, є додаткові, латеральні канали, а також дентинні канальці, що виходять в просвіт кореня. Для якісного ендодонтичного лікування необхідно не тільки видалити всі інфіковані тканини, але й герметично заповнити пломбувальним матеріалом всю кореневу систему зуба. Інакше відбудеться повторне інфікування, мікроорганізми, що залишилися, за деякий час викликають нове запалення, знову біль, набряк та інші ускладнення. Матеріали, які використовувались більше 10-15 років назад, розсмоктуються з часом, утворюючи в каналах пустоти, в яких розмножуються бактерії. А кожне повторне перепломбування кореня зменшується процент успішності лікування, також це вартісна і складна процедура. Все може завершитися втратою зуба.Але сучасні методи, багаточисельні апарати та найновіші інструменти, якими переповнений наш ендодонтичний кабінет дозволять уникнути цих проблем. Пломбування кореневих каналів проводиться за допомогою спеціальних високотехнологічних приладів для 3D обтурації. Це процедура об’ємного тривимірного (3D) заповнення каналів будь-якої форми. 3D обтурація — сучасний метод лікування і пломбування каналів зуба. Ця технологія повністю відповідає міжнародним стандартам якості, є однієї з самих затребуваних європейських способів лікування каналів. Після механічної інструментальної і медикаментозної обробки кореневих каналів, тобто їх підготовки і стерилізації, наступає важливий і відповідальний етап – пломбування каналів (обтурація). В нашій стоматології для цього є апарати для гарячої вертикальної конденсації гутаперчі. Саме використання даної сучасної системи дозволяє в різних клінічних випадках досягти високої щільності і точності пломбування кореневих каналів. Це дає можливість нашим лікарям зробити на належному рівні будь-який анатомічно складний зуб. При цьому пломбувальний матеріал нагрівається до 200 градусів, дезінфікує кореневі канали, знищуючи мікроорганізми, що залишились. Стаючи пластичним, він заповнює всі магістральні і латеральні канали, їх вигини і розгалуження, запечатує дентинні канальці.

Переваги 3D обтурації:

Матеріал, яким заповнюється канал біологічно інертний, не викликає подразнення оточуючих тканин

Максимально тривимірно (3D) обтурується (щільно і точно пломбується) як основний канал, так і всі його бокові відгалуження

Термічна обробка каналів і мінімальна ймовірність виникнення ускладнень

Можливість повторного інфікування виключається

З часом, матеріал, що знаходиться в каналі, не розсмоктується

Якісно, надійно і безболісно запломбуйте кореневі канали в стоматології Устима Роневича та забудьте про зубний біль на довгі роки.

Вартість послуг
Первинне лікування від 1200 грн
Повторне лікування від 1780 грн
Видалення уламка інструмента із кореневого каналу від 1200 грн
Мікрохірургія коренів (резекція) від 1500 грн