Ортодонтія

Приємна посмішка не просто викликає прихильність до себе співрозмовника, але також може вплинути на успішність людини як в особистій, так і в діловій сфері життя. Тому своєчасна корекція положення зубів і прикусу вкрай рекомендується сучасній людині.

Що таке ортодонтія?

Ортодонтія - це напрямок в стоматології, що займається виправленням прикусу, а також попередженням виникнення зубощелепних аномалій. Ортодонтичне лікування - це не тільки рівні зубні ряди, але обов'язково і правильна функція! правильне співвідношення між верхньою та нижньою щелепами та гармонія стосовно всього лицевого скелету - як наслідок гарний гармонійний профіль і красива посмішка.. Отриманий під час лікування результат запобігає стертості зубів, покращує стан ясен (бо покращує умови для гігієни) - рівні зубки набагато легше чистити, ніж при скученості - коли до багатьох ділянок дуже ускладнений доступ, так само запобігає пролемам с скронево- нижньо щелепним суглобом. Думка, що виправити прикус можна лише в дитячому або юнацькому віці, є помилковою. Зробити це можна і дорослим, єдина відмінність полягає в тому, що лікування може йти трошки повільніше . Винятком є лише деякі випадки з дуже вираженою скелетною проблемою - коли у дорослому віці нам обов'язково потрібна допомога та співпраця з ортогнатичним хірургом(двохщелепова операція). Щоб це попередити краще показати дитину у віці 6 років, коли ми можемо контролювати та впливати на ріст.

До стоматолога-ортодонта варто звернутись коли:

Дітям старше 6-ти років для своєчасної корекції прикусу.

Скупченість зубів.

Надмірний нахил передніх зубів, особливо помітний при посмішці.

Неправильний профіль обличчя.

Великі помітні проміжки між зубами.

Зуби, що прорізаються поза зубним рядом.

Поворот зуба по осі в зубному ряду.

При клацаннях, болях в скронево-нижньощелепному суглобі.

Способи вирівнювання зубів
У практиці виправлення неправильного прикусу використовуються наступні методи:

Дитячий вік:

апарати для розширення/стимуляції росту верхньої щелепи - якщо ви бачите що нижня щелепа перекриває верхню, або що верхня щелепа є вузька, зубкам бракує місця і вони прорізаються криво - час звернутись до ортодонта;

часткові брекет - системи (ставляться тільки на передні зубчики різці - та на 1 постійні моляри. перші постійні зубки які з'являються в дітей у віці 6 років) - система допомогає покращити естетику та організувати місця для правильного прорізування інших постійних зубів;

кільце для утримування місця (при завчасній втраті молочного зуба) - попереджаємо зміщення постійних;

трейнери (спеціальні капи які допомагають в дитячому віці виправити проблеми скученості та неправильного прикусу).

Дорослий вік:

брекет системи;

функціональні апарати;

Елайнери;

у складних випадках можливе хірургічне втручання.

Спеціальні капи

Капи відносяться до знімних конструкцій для виправлення прикусу. Однією з найбільш поширених систем є "Инвизилайн". Цей спосіб лікування передбачає виготовлення набору спеціальних прозорих і тонких кап. Для цього використовують високоточне обладнання та виміри зубів пацієнта. Кожна наступна каппа незначно, але відрізняється формою від попередньої. Термін носіння кожної капи становить не більше 14 днів. По закінченню терапії зуби поступово зсуваються на свої місця і прикус приходить в норму.

Брекет системи

Брекет - спеціально розроблене кріплення до кожного зуба, яке фіксується в певній точці. Брекет має паз для дуги (основного елементу в ортодонтичному лікуванні), дуга має функцію пам'яті і вертається в задану форму. відповідно тягне за собою зуб. змінюючи та виправляючи його положення. Додатково до брекет систем іноді є потреба використовувати додаткові апарати або ж мікроімпланти(що слугують кістковою опорою для переміщення зубів). Серед апаратів найчастіше використовуються апарати для виправлення дистального прикусу (задня позиція нижньої щелепи) - їх дія спрямована на переміщення щелепи в правильне положення, що покращує не тільки функцію зубощелепової системи та суглобу, а й профіль пацієнта) Термін ортодонтичного лікування в середньому займає 1,5- 2 роки. Після завершення результат закріплюється ретейнерами (фіксаторами) які знаходяться з внутрішнього боку зубів і є абсолютно не помітними - але утримують зубки в новому положенні не даючи рецидивувати. додатково можуть використовуватись капи для ретенції.